החלטות מישיבת הנהלה 21.7

פרוטוקול ישיבת הנהלה/מועצת מנהלים שלא מן המניין מספר 7

שנת תש"פ-2020 21.7.2020

מקום הישיבה: בית הנוער

יו"ר: יורם ברזאני

מאשר: יורם ברזאני

רשם הפרוטוקול: אבי ברקב

נוכחים: יורם ברזאני, יוסי דגן, יגאל הולצר, סבינה לוי, שרה גייצהאלס, אתי בוצין, שלומי ביטון, ליאת בלכר (נוכחת טלפונית במהלך הישיבה כולה)

נוכחים שאינם חברי הנהלה:

 • עפר בן אליעזר – ראש המועצה
 • אבי ברקב – מנהל המרכז הקהילתי
 • דפנה שכטר – חברת וועדת ביקורת
 • אבי גורודיסקי – חבר וועדת ביקורת

חסרים: נמרוד אלעד, מיכל פוירשטיין, שלי סקודיצקי, עמרי צרור, שלומי מפודה, קולט ריימונד

נושאים על סדר היום:

 • אישור עדכון תקציב המרכז הקהילתי לשנת 2020
 • אישור תמחור מחיר השכרת הבריכה לאירועים פרטיים
 • עדכונים שוטפים

יורם ברזאני: ערב טוב לכולם. לפני שנפתח בסעיף הראשון, אני מבקש לברך את אתי בוצין, מהנדסת המועצה, על מינויה כחברת הנהלה שלנו. אתי תחליף בתפקידה את תייסיר קאסם, גזבר המועצה.

אתי בוצין: תודה רבה יורם. שמחה להיות כאן אתכם ולשמש כחברת הנהלה.

יורם ברזאני: סעיף 1 – עדכון תקציב 2020. ראש המועצה, עפר בן אליעזר, ביקש לומר את דברו. בבקשה.

עפר בן אליעזר: ערב טוב לכולם. אני חושב שלא צריך לעדכן את התקציב. עדכון תקציב עושים אחרי שקורה משהו נקודתי ולא ברצף דברים מתמשך כמו שקורה עכשיו עם נגיף הקורונה. עדכון התקציב גם יכבול את יכולתו של מנהל המתנ"ס לעשות את תפקידו. בעידן כזה של אי וודאות לא נכון לעשות דר כזה. בשורה התחתונה, לא צריך לעדכן את התקציב, אלא להגביל הגבלות מסוימות. אף אחד לא יודע איך תסתיים השנה ואנו צריכים להראות יציבות כלפי העובדים והתושבים.

יגאל הולצר: בקשתי מספר פעמים לקיים ישיבת דירקטוריון דחופה והדבר לא קרה. תקציב צריך לעבור דרך וועדת כספים קודם. בהקשר של וועדת בריכה, אני מבקש לומר שוועדה זו אינה פריטטית.

(בשלב זה מצטרף לישיבה דוד לוי)

יורם ברזאני: אני מבקש לעצור את מהלך הדברים בנושא עדכון התקציב מאחר ודוד לוי הצטרף אלינו. אנו בקשנו לומר לדוד תודה על שרותו כחבר וועדת ביקורת ולהפרד ממנו בצורה מכובדת. דוד מלווה את פעילות המתנ"ס הרבה מאוד זמן. דוד עשה את עבודתו בצורה טובה ומכל הלב תודה דוד על השרות המסור.

דוד לוי: רמת ישי בשבילי היא הנשמה. תמיד התייחסתי לתפקידי בצורה כזאת. הדברים החשובים לי הם הנהלים.

עפר בן אליעזר: דוד, אני מעריך אותך מאוד גם אם אני חולק על דעותיך. עשית מהלב לטובת רמת ישי. מאחר והחיים הם לא שחור או לבן. המתנ"ס שלנו מתפקד היטב בזכות שלושה דברים: חברי הנהלה, חברי וועדת ביקורת ומנהל המתנ"ס. בשם הקהילה אני מודה לך מאוד ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך.

יורם ברזאני: אנו נדאג להעניק לך שי סמלי על סיום תפקידך בהקדם האפשרי.

עפר בן אליעזר: מבקש ממנהל המתנ"ס לדאוג שזה יקרה מחר.

יוסי דגן: אני רוצה להבין האם יש לנו מגבלה לקיים פעילות אם שורת התקציב לא רשומה.

עפר בן אליעזר: אם אין שורה עם כסף מיועד, אי אפשר. לכן, זאת סיבה נוספת לכך שאין צורך לעדכן את התקציב.

יגאל הולצר: אף אחד לא עושה עדכון תקציב אם נכנס כסף פתאום בנקודת זמן מסוימת. לכן לא רואה בעיה לעדכן עכשיו.

יורם ברזאני: מטרת העדכון היא לדעת מה מצבנו התקציבי ולוודא שאנו לא מאבדים שליטה. נעבור כעת לסקירת התקציב אותו קבלתם למייל אתמול. חייב להדגיש שאנו עשינו שינויים ועדכונים עד הרגע האחרון ממש ככורח הנסיבות. אם כן, ניתן לראות שהתקציב שלנו ירד בכ-25% ובמספרים מוחלטים מדובר על ירידה של 2.2 מלש"ח. הקיטון במחזור הכספי של המתנ"ס נובע בעיקר מהדברים הבאים:

 1. פנאי והעשרה – הקטנה בהכנסות בכ-110 אש"ח
 2. ספורט – הקטנה בהכנסות בכ-210 אש"ח
 3. תרבות ואירועים – הקטנה בהכנסות בכ-455 אש"ח
 4. צהרונים – הקטנה בהכנסות בכ-300 אש"ח
 5. ילדים ונוער – הקטנה בהכנסות בכ-110 אש"ח
 6. חברה וקהילה – הקטנה בהכנסות בכ-900 אש"ח (מועדון מטיילים בעיקר)
 7. בריכת שחייה – הקטנה בהכנסות בכ-310 אש"ח 

בצד ההוצאות, הקיטון נובע בעיקר מ:

 1. פנאי והעשרה – הקטנה בהוצאות בכ-120 אש"ח (בעיקר שכר)
 2. ספורט – הקטנה בהוצאות בכ-200 אש"ח (בעיקר שכר)
 3. תרבות ואירועים – הקטנה בהוצאות בכ-515 אש"ח (בעיקר פעילות)
 4. צהרונים – הקטנה בהוצאות בכ-200 אש"ח (שכר ופעילות)
 5. ילדים ונוער – הקטנה בהוצאות בכ-100 אש"ח (בעיקר פעילות)
 6. חברה וקהילה – הקטנה בהוצאות בכ-814 אש"ח (בעיקר פעילות)
 7. בריכת שחייה – הקטנה בהוצאות בכ-162 אש"ח (בעיקר פעילות)
 8. מנהלה – הקטנה בהוצאות בכ-121 אש"ח (בעיקר שכר)

אנו לוקחים בחשבון ששנת הפעילות בחוגים ובצהרונים תפתח כסדרה ולכן ריאלית מתכונת הפעילות שלנו נפגעת אמנם, אך לא באופן דרמטי. מזכיר לכם שעונת הקייטנות גם היא בעיצומה וישנה היענות יפה מאוד.

סבינה לוי: האם אפשר לחשוב על הארכת הפעילות של הקייטנות והצהרונים עד לסוף אוגוסט?

אבי ברקב: ראשית, אנו מתוכננים להמשיך את פעילות קייטנת גני טרום חובה וחובה לשתי מסגרות עד 13.8 עד השעה 16:00. נציע גם לתלמידי כיתות א'-ג' קייטנת המשך עד אותו התאריך. בשל בעיה של מבני ציבור ביישוב אנו מוגבלים בהארכת הפעילות לחלק השני של חודש אוגוסט. בנוסף, הצוותים שלנו מותשים ורוצים גם הם מנוחה, למרות שלא היו בעבודה חודשיים, מאמצע מרץ ועד אמצע מאי.

אבי גורודיסקי: האם בהנהלה יש תכנית פעולה כשמדובר על תרחיש פסימי שבו המשק יחזור לסגר?

יורם ברזאני: התקציב צופה פני עתיד. גם בגל הראשון פעלנו מהר וכך יקרה גם הפעם.

(בשלב זה יצא מהישיבה חבר ההנהלה שלומי ביטון)

סבינה לוי: לגבי החוגים, אולי כדאי לחשוב על תכנית הפעלה מרחוק במקרה שבו יהיה סגר.

אבי ברקב: מזכיר שבמהלך הגל הראשון המדריכים שלנו היו בקשר באמצעות הזום עם המשתתפים בחוגים, מי יותר ומי פחות, אבל בהחלט היה קשר.

יורם ברזאני: הבעיה שלנו היא לגבי עובד שיוצר לחל"ת, לא ניתן לדרוש ממנו לעבוד, גם אם מדובר בזום.

יגאל הולצר: מבקש לשאול, מאיפה הגיעו 30 אש"ח לחוג לכל ילד? לגבי גורמי מימון, המועצה מעבירה 50 אש"ח פחות, מדוע? בהסכם מול המועצה לגבי הפעלת הבריכה יש סעיף שאומר שבמידה ויש גירעון הוא מתחלק חצי-חצי. אם כך, המועצה צריכה להתחייב לכך מתוך הסעיפים שהתחייבה עליהם בתקציב המקורי.

יורם ברזאני: צריך לראות את התמונה בכללותה. המועצה ספגה הפסדים שסביר שבגללם היא לא תעביר את מה שאשרה בתקציבה להעביר למתנ"ס וזה הגיוני. לא מצמצם את השרו בבריכה ואנו יכולים לגרור  גירעון של 100 אש"ח בבריכה ל-3 שנים קדימה.

אבי ברקב: לגבי ה-30 אש"ח בחוג לכל ילד, אנו קבלנו התחייבות מהחברה למתנ"סים להעביר אלינו סכום זה עבור גמר חשבון של פעילות התכנית בתשע"ט.

סבינה לוי: המועצה ספגה ארנונה של עסקים ולכן אנו לא יודעים איך היא תשלים את הפער.

יורם ברזאני: אני מעלה להצבעה את אישור עדכון תקציב המתנ"ס לשנת 2020.

הצעה להצבעה: אישור עדכון תקציב המתנ"ס לשנת 2020

הצבעה: 4 בעד, 2 נמנעים.

החלטה: אושר עדכון תקציב המרכז הקהילתי לשנת 2020

יורם ברזאני: הסעיף הבא נוגע לאישור תמחור השכרת הבריכה לאירועים. עלה רעיון בוועדת בריכה שאנו נשכיר את הבריכה בזמן שבו היא לא פתוחה לרחצה, עבור תושבים מן היישוב שירצו לשכור אותה ולקיים בה אירוע. כלומר ביום ראשון בין השעות 9:00-13:00. הכל כמובן, במגבלות הקורונה וההנחיות. בנושא התמחור ישנה מחלוקת ביני לבין שלומי מפודה ואבי ברקב.

אבי ברקב: בדקנו מה קורה בבריכות מסביבנו ומצאנו שבבריכות כמו באלונים ובבית לחם הגלילית (גור סבג המפעיל שלנו מפעיל שם את הבריכות) גובים 2,000 ₪ לאירוע של עד 50 איש. בבריכת נהלל גובים 1,400 ₪ לאירוע, אך בשעות אחרות משאנו מציעים ובכמות זמן פחותה מאשר אנו מציעים.

סבינה לוי: האם יש יום נוסף מעבר לראשון שאפשר לקיים את הפעילות.

אבי ברקב: האפשרות הנוספת היא מוצ"ש, בין 19:00-23:00. נקווה שבמידה ויקרה, לא תהיה בעיה מול השכנים. אני חושב שאפשר לגבות גם אצלנו 2,000 ₪ לאירוע ביום ראשון ו-2,500 ₪ למוצ"ש.

צריך לזכור שהשוכרים יקבלו את המתקן כולו עם מציל ועובד מטעמנו שילווה את האירוע.

יורם ברזאני: מבקש להעלות להצבעה אישור עקרוני לקיים אירועים בבריכה למשך זמן של עד 4 שעות ועד לכמות של 50 איש לפי המפתח הבא וללא אפשרות לתשלום חלקי עבור שימוש בחלק מהשעות המוקצות לטובת הפעילות:

יום א' – בין השעות 9:00-13:00 ועבור 2,000 ₪

מוצ"ש – בין השעות 19:00-23:00 ועבור 2,500 ₪

הצעה להצבעה: השכרת בריכת השחייה לתושבי היישוב (ע"פ המפתח שהוצע לעיל) בימים א' ומוצ"ש עד 4 שעות ועד 50 משתתפים לפי עלויות בסך 2,000 ₪ ו-2,500 ₪ בהתאמה.

הצבעה: אושר פה אחד.

החלטה: בריכת השחייה תושכר לתושבים עבור קיום אירועים פרטיים בימי א' ומוצ"ש למשך עד 4 שעות פעילות ועד 50 איש. התשלום לפעילות ביום א' יעמוד על 2,000 ₪ ובמוצ"ש על 2,500 ₪. אין אפשרות לתשלום חלקי.

יורם ברזאני: נעבור לסעיף האחרון, עדכונים שוטפים. אבי בבקשה.

אבי ברקב: אנו נמצאים בשלב האחרון לפעילות החוגים לשנת העבודה הנוכחית. אני שבע רצון מהחזרה שלנו מבחינת מס' המשתתפים מתחילת יוני. גם בצהרונים המגמה טובה אחרי החזרה והרישום לשנה"ל תשפ"א עומד על 274 רשומים. זאת מגמה חיובית שנמשכת לשמחתי זו השנה השלישית. ישנן 3 סיבות לכך:

 • קידום צהרוני ב"ס שהיו נקודת חולשה אצלנו – גיוס צוות איכותי, השקעה בשדרוג המבנה הפיזי והשקעה בתכנים
 • צהרונים פרטיים שנסגרו ומעבר של ילדים אלינו
 • שם טוב שנוצר לנו בעקבות ההשקעות שלנו בכח האדם בכלל ובתכנים.

יוסי דגן: אני מבקש להוסיף לכך את ההתקדמות והשיפור של רכזת הצהרונים, סיגל אלחמיאס. ההתנהלות הבינאישית שלה השתפרה ורואים את זה גם בתגובות של ההורים שמועלות לפייסבוק.

אבי ברקב: יוסי צודק לגמרי ואני מסכים עם כל מילה. סיגל עשתה קפיצה גדולה מאוד בשלוש השנים האחרונות וזאת בהחלט סיבה להתקדמות של המערכת שלנו.

דבר אחרון, אחרי מהלך משותף יחד עם המועצה והעמוד בראשה, קדמנו מהלך של הפרדות ממרנין טבעון בכדורסל. הדבר נעשה ברוח טובה ואני בטוח שיריב עזר, רכז הספורט שלנו, ידע לקדם את התחום עוד ולפתח אותו. השנה עלינו במס' המשתתפים בחוג הכדורסל אחרי דעיכה של מס' שנים. חשוב לי לציין, שאם ילד מרמת ישי ירצה התאמן במרנין טבעון או בעמק יזרעאל, למשל, אף אחד לא ימנע ממנו לעשות כן. הוא יהיה חופשי לעשות מה שרוצה. כדי לפתח את הספורט ההשגי בהקשר של כדורסל וטנ"ש, אנו נדרשים לעבוד דרך עמותת ספורט. כרגע אנו נעזרים בעמותת קיר שגיא. אנו בודקים את האפשרות להקים עמותת ספורט שתפעל "ליד" המרכז הקהילתי. אעדכן עוד בהמשך.

יורם ברזאני: תודה רבה לכולם, הישיבה ננעלה.

החלטות:

 • עדכון תקציב המרכז הקהילתי לשנת 2020 – אושר ברוב קולות (4 בעד  2 נמנעים)
 • בריכת השחייה תושכר לתושבים עבור קיום אירועים פרטיים בימי א' ומוצ"ש למשך עד 4 שעות פעילות ועד 50 איש. התשלום לפעילות ביום א' יעמוד על 2,000 ₪ ובמוצ"ש על 2,500 ₪. אין אפשרות לתשלום חלקי – אושר פה אחד